Kontakta oss

Har du någon fundering? En idé, tanke eller kanske en offertförfrågan.
Tveka inte att ta kontakt med oss!

Piteå
Verkstadsgatan 1
941 39 Piteå

0911-313 13
pitea@install.se

Fakturaadress
Install Piteå AB
FE 6934
838 73 Frösön

Luleå
Gårdsvägen 4D
973 47 Luleå

0920-133 13
lulea@install.se

Fakturaadress
Install Fiber i Norr AB
FE 6966
838 73 Frösön

Skellefteå
Mullbergsvägen 15
931 37 Skellefteå

0910 – 58 33 13
skelleftea@install.se

Fakturaadress
Install Fiber i Västerbotten AB
FE 7027
838 73 Frösön

Kontaktpersoner Piteå (huvudkontor)

Annica Berglund

Annica Berglund

Administratör

  • 072-580 77 50
  • annica.berglund@install.se
Jan Fransson

Jan Fransson

Verkställande Direktör

  • 070-600 37 77
  • jan.fransson@install.se
Peter Sundström

Peter Sundström

Regionschef

  • 070-240 98 73
  • peter.sundstrom@install.se
David Granberg

David Granberg

Serviceledare

  • 072-580 77 66
  • david.granberg@install.se
Christoffer Jarneland

Christoffer Jarneland

Projektledare

  • 072-580 77 01
  • christoffer.jarneland@install.se
Bo Risberg

Bo Risberg

Projektledare

  • 072-580 77 34
  • bo.risberg@install.se
Fredrik Driberg

Fredrik Driberg

ESA-utbildare, EL-Konsult

  • 072-580 77 64
  • fredrik.driberg@install.se
Dick Edin

Dick Edin

Projektledare

  • 072-573 75 50
  • dick.edin@install.se
Tommy Roslin

Tommy Roslin

Konstruktör / El

  • 072-734 22 64
  • tommy.roslin@install.se
Rickard Grahn

Rickard Grahn

Konstruktör / El

  • 070-173 86 83
  • rickard.grahn@install.se

Kontaktpersoner Luleå

Sebastian Hellström

Sebastian Hellström

Verksamthetschef

  • 070-540 18 07
  • sebastian.hellstrom@install.se
Rebecka Frick

Rebecka Frick

Administratör

  • 073-545 46 42
  • rebecka.frick@install.se
Stefan Karlsson

Stefan Karlsson

Projektledare

  • 070-540 18 09
  • stefan.karlsson@install.se
Dan Boman

Dan Boman

Projektledare

  • 070-382 93 66
  • dan.boman@install.se
Andreas Nilsson

Andreas Nilsson

Projektledare

  • 070-540 20 78
  • andreas.nilsson@install.se
Jens Pohjanen

Jens Pohjanen

Projektledare

  • 073-023 59 66
  • jens.pohjanen@install.se
Fredrik Hedlund

Fredrik Hedlund

Projektör/ Projektledare

  • 070-228 99 77
  • fredrik.hedlund@install.se
Stig Jakobsson

Stig Jakobsson

Projektör

  • 070-298 33 54
  • stig.jakobsson@install.se

Kontaktpersoner Skellefteå

Jimmy Lestander

Jimmy Lestander

Verksamhetschef

  • 072-595 49 40
  • jimmy.lestander@install.se
Fredrik Lövener

Fredrik Lovéner

Serviceledare

  • 072-206 69 16
  • fredrik.lovener@install.se

Övriga medarbetare (i bokstavsordning)

Albin Sjöström

Albin Sjöström

Fibertekniker

Alexander Bergman

Alexander Bergman

Elektriker

Bild saknas

Alexandra Söderholm

Elektriker

Allan Sundstrom

Allan Sundström

Elektriker

Alvar Höglund

Alvar Höglund

Fibertekniker

Andreas Björk

Andreas Björk

Elektriker

Andreas Lindvall

Andreas Lindvall

Elektriker

Carl-Johan Ceder

Carl-Johan Ceder

Elektriker

Christer Eriksson

Christer Eriksson

Fibertekniker

Daniel Green

Daniel Green

Fibertekniker

Daniel Holmström

Daniel Holmström

Elektriker

Daniel Isaksson

Daniel Isaksson

Fibertekniker

David Öberg

David Öberg

Elektriker

David Perätalo

David Perätalo

Elektriker

Ebba Berggren

Ebba Berggren

Elektriker

Felix Johansson

Felix Johansson

Elektriker

Fredrik Lagerqvist

Fredrik Lagerqvist

Fibertekniker

Fredrik Nordström

Fredrik Nordström

Fibertekniker

Fredrik Persson

Fredrik Persson

Fibertekniker

Fredrik Winsa

Fredrik Winsa

Elektriker

Frida Hedqvist

Frida Hedqvist

Fibertekniker

Gabriel Johansson

Gabriel Johansson

Elektriker

Greger Öberg

Greger Öberg

Elektriker

Hanna Boman

Hanna Boman

Fibertekniker

Jan Rönnbäck

Jan Rönnbäck

Elektriker

Jesper Karlsson

Jesper Karlsson

Fibertekniker

Jesper Lestander

Jesper Lestander

Elektriker

Joakim Nordkvist

Joakim Nordkvist

Elektriker

Joel Björnström

Joel Björnström

Fibertekniker

Jonas Löfgren

Jonas Löfgren

Elektriker

Jonatan Hammarback

Jonatan Hammarbäck

Elektriker

Jonathan Carlsson

Jonathan Carlsson

Elektriker

Josef Lindberg

Josef Lindberg

Elektriker

Klas Karrman

Klas Kärrman

Elektriker

Lars Hällgren

Lars Hällgren

Fibertekniker

Lars Isaksson

Lars Isaksson

Elektriker

Linnea Tjäder

Linnea Tjäder

Elektriker

Linus Marklund

Linus Marklund

Elektriker

Linus Persson

Linus Persson

Elektriker

Lucas Lidström

Lucas Lidström

Elektriker

Ludvig Boman

Ludvig Boman

Elektriker

Magnus Edin

Magnus Edin

Elektriker

Martin Löfgren

Martin Löfgren

Elektriker

Mats Eriksson

Mats Eriksson

Elektriker

Mattias Öhman

Mattias Öhman

Elektriker

Mikael Hägglund

Mikael Hägglund

Elektriker

Mikael Lundgren

Mikael Lundgren

Elektriker

Nathanel Holm

Nathanel Holm

Elektriker

Nicklas Rönnlund

Nicklas Rönnlund

Elektriker

Niklas Nordkvist

Niklas Nordkvist

Fibertekniker

Niklas Persson

Niklas Persson

Elektriker

Petter Sundström

Petter Sundström

Elektriker

Rickard Renström

Rickard Renström

Fibertekniker

Robin Fahlman

Robin Fahlman

Elektriker

Samuel Lidberg

Samuel Lidberg

Elektriker

Simon Olofsson

Simon Olofsson

Elektriker

Stefan Bergman

Stefan Bergman

Elektriker

Tomas Nilsson

Tomas Nilsson

Fibertekniker

Tomas Viklund

Tomas Viklund

Elektriker

Ulf Andersson

Ulf Andersson

Elektriker

Viktor Gustavsson

Viktor Gustavsson

Fibertekniker

William Bergmark

William Bergmark

Elektriker

Scroll to Top