Kontakta oss

Har du någon fundering? En idé, tanke eller kanske en offertförfrågan.
Tveka inte att ta kontakt med oss!

Piteå
Verkstadsgatan 1
941 39 Piteå

0911-313 13
pitea@install.se

Fakturaadress
Install Piteå AB
FE 6934
838 73 Frösön

Luleå
Gårdsvägen 4D
973 47 Luleå

0920-133 13
lulea@install.se

Fakturaadress
Install Fiber i Norr AB
FE 6966
838 73 Frösön

Skellefteå
Maskinvägen 13
931 37 Skellefteå

0910 – 58 33 13
skelleftea@install.se

Fakturaadress
Install Fiber i Västerbotten AB
FE 7027
838 73 Frösön

Kontaktpersoner Piteå (huvudkontor)

Annica Berglund

Annica Berglund
Administratör

  • 072-580 77 50
  • annica.berglund@install.se
Jan Fransson

Jan Fransson
Verkställande Direktör

  • 070-600 37 77
  • jan.fransson@install.se
Peter Sundström

Peter Sundström
Regionschef

  • 070-240 98 73
  • peter.sundstrom@install.se
Anders Nyström

Anders Nyström
Serviceledare

  • 072-580 77 66
  • anders.nystrom@install.se
Christoffer Jarneland

Christoffer Jarneland
Projektledare

  • 072-580 77 01
  • christoffer.jarneland@install.se
Bo Risberg

Bo Risberg
Projektledare

  • 072-580 77 34
  • bo.risberg@install.se
Anders Nyström

Fredrik Driberg
Beredare

  • 072-580 77 64
  • fredrik.driberg@install.se

Dick Edin
Projektledare

  • 072- 573 75 50
  • dick.edin@install.se

Kontaktpersoner Luleå

Sebastian Hellström

Sebastian Hellström
Verksamthetschef

  • 070-540 18 07
  • sebastian.hellstrom@install.se
Rebecka Frick

Rebecka Frick
Administratör

  • 073-545 46 42
  • rebecka.frick@install.se
Stefan Karlsson

Stefan Karlsson
Projektledare

  • 070-540 18 09
  • stefan.karlsson@install.se
Dan Boman

Dan Boman
Projektledare

  • 070-382 93 66
  • dan.boman@install.se
Andreas Nilsson

Andreas Nilsson
Projektledare

  • 070-540 20 78
  • andreas.nilsson@install.se
Jens Pohjanen

Jens Pohjanen
Projektledare

  • 073-023 59 66
  • jens.pohjanen@install.se
Bild saknas

Fredrik Hedlund
Projektör/ Projektledare

  • 070-228 99 77
  • fredrik.hedlund@install.se
Peter Sundström

Peter Sundström
Regionschef

  • 070-240 98 73
  • peter.sundstrom@install.se

Kontaktpersoner Skellefteå

Jimmy Lestander

Jimmy Lestander
Verksamhetschef

  • 072-595 49 40
  • jimmy.lestander@install.se

Övriga medarbetare (i bokstavsordning)

Henrik Alakangas

Henrik Alakangas
Elektriker

Jonatan Andersson

Jonatan Andersson
Elektriker

Ulf Andersson

Ulf Andersson
Elektriker

Alexander Bergman

Alexander Bergman
Elektriker

Stefan Bergman

Stefan Bergman
Elektriker

Andreas Björk

Andreas Björk
Elektriker

Ludvig Boman

Ludvig Boman
Elektriker

Jonathan Carlsson

Jonathan Carlsson
Elektriker

Carl-Johan Ceder

Carl-Johan Ceder
Elektriker

Magnus Edin

Magnus Edin
Elektriker

Christer Eriksson

Christer Eriksson
Fibertekniker

Andreas H Eliasson
Elektriker

Robin Fahlman

Robin Fahlman
Elektriker

Marcus Fjällborg
Elektriker

David Granberg

David Granberg
Elektriker

Viktor Gustavsson

Viktor Gustavsson
Fibertekniker

Thomas Hansson
Elektriker

Frida Hedqvist

Frida Hedqvist
Fibertekniker

Daniel Holmström

Daniel Holmström
Elektriker

Mikael Hägglund

Mikael Hägglund
Elektriker

Alvar Höglund

Alvar Höglund
Fibertekniker

Felix Johansson

Felix Johansson
Elektriker

Gabriel Johansson

Gabriel Johansson
Elektriker

Erik Karlsson

Erik Karlsson
Elektriker

Jesper Karlsson

Jesper Karlsson
Fibertekniker

William Khajeh

William Khajeh
Fibertekniker

Olle Larsson

Olle Larsson
Elektriker

Samuel Lidberg
Elektriker

Armin Lozic
Elektriker

Lucas Lidström

Lucas Lidström
Elektriker

Josef Lindberg

Josef Lindberg
Elektriker

Jonas Löfgren

Jonas Löfgren
Elektriker

Martin Löfgren

Martin Löfgren
Elektriker

Linus Marklund

Lins Marklund
Elektriker

Joakim Nordkvist
Elektriker

Niklas Nordkvist

Niklas Nordkvist
Fibertekniker

Fredrik Norström

Fredrik Nordström
Fibertekniker

Simon Olofsson

Simon Olofsson
Elektriker

Niklas Persson

Niklas Persson
Elektriker

David Perätalo

David Perätalo
Elektriker

Rickard Renström

Rickard Renström
Fibertekniker

Niklas Rosenberg Fibertekniker
Jan Rönnbäck

Jan Rönnbäck
Elektriker

Niklas Rönnlund

Nicklas Rönnlund
Elektriker

David Sandberg

David Sandberg
Elektriker

Albin Sjöström

Albin Sjöström
Fibertekniker

Jörgen Sundberg

Jörgen Sundberg
Elektriker

Bild saknas

Alexandra Söderholm
Elektriker

Tomas Viklund

Tomas Viklund
Elektriker

David Öberg
Elektriker

Scroll to Top